FOLLOWING YOUR HEART IN NATURE is a workshop of authentic presence, movement expression and nature exploration for connection, recharging, tune with natural rhythms and developing our relationship with ourselves, others and nature. This workshop is about connecting with our intuition, communicating in a nonverbal way, following our own needs, curiosities, rhythm and synchronize them with all that its happening around us. Our bodies will be the vehicle to the experience, the natural surroundings and other participants will be our inspiration and partners, our heart will be our choices’ guide. At the end we will reflect on how the workshop supports resilience development by allowing us to be connect with ourselves, become aware of our needs and limitations, to recharge, to improvise and to keep a respectful relationship with oneself.
Találkozol munkád során olyan gyerekekkel, akik nehezebben fogalmazzák meg
az érzéseiket?
Szeretnél segíteni azoknak a diákjaidnak, akik felett túl gyakran veszik át az
irányítást a kellemetlen érzéseik?
Szeretettel várlak a workshopon, ahol saját élményt szerezhetsz azoknak az
eszközöknek a használatáról, amelyek segíthetnek a gyerekeknek az érzelmeik
jobb kommunikálásában és a dühük, szorongásuk hatékony kezelésben.
Egy jó hangulatú, vidám időtöltésre számíthatsz, ahol egy picit gyerek lehetsz te
is!
Kalandra fel! Érzelmeink nyomában!
A különleges bánásmódú gyerekek… ma már minden osztályban, gyerekközösségben megtalálhatjuk őket. Kik is ők? Mit kell róluk tudni? Miért különlegesek? Ezekre a kérdésekre is keresünk válaszokat a műhelymunkában. A sajátélményű gyakorlatokon keresztül közelebb kerülünk az SNI, BTMN, magatartási nehézség, tanulási nehézség, tehetség fogalmához, megvizsgáljuk a saját viszonyunkat a különleges gyerekekhez, és a kapcsolódási lehetőségeinket.
Ki vagyok én? És ki vagyok, mint reziliens test?
2020-ban a világ a koronavírus okozta válság körül forgott.
Az ellenálló képesség sokak számára, személyesen, közösségként és nemzetként, közvetlenül előtérbe került.
2018-ban kezdődött HEART kreatívan dolgozunk a Reziliencia témájával. A HEART – Holistic Experiential Education and Artistic Approaches for Resilience and Work Engagement Tools for Adult Educators az Élményakadémia által koordinált nemzetközi Erasmus+ projekt.
A workshop az Alive Arts nevű egyesület által a HEART számára kidolgozott források, eszközök megosztására és az Arc Process módszertanra összpontosít, amely magában foglalja a testmunkát, az érintést, az alkotói folyamatot és annak megosztását.
Kreatív módon vizsgáljuk azt a kérdést, hogy kik vagyunk rugalmas testként, megnyitva testünket és lelkünket a megtestesült erőforrások, a kreatív döntések és az új képességek fejlesztése szempontjából, hogy támogassuk az reziliencia gyakorlatát és ezáltal igazán „jól legyünk” magunkkal.
Who am I? and Who am I as a resilient body?
2020 has seen the world revolved around the Covid 19 crisis.
The question of resilience has come directly to the foreground for many of us, personally, as a community, and as a nation.
In 2018 we began work on the Heart Project to creatively work with the theme of Resilience. HEART – Holistic Experiential Education and Artistic Approaches for Resilience and Work Engagement Tools for Adult Educators an Erasmus+ KA2 project.
The workshop will focus on sharing resources developed by Alive Arts for the Heart Project and the Arc Process methodology which incorporates bodywork, touch, art-making and sharing together.
We will explore creatively the question of who we are as a resilient body, opening the door to embodied resources, creative choices and developing new capacities to support a resilient practice and approach to well being in our lives.
Jártál már úgy, hogy valami rettentően feldühített valaki viselkedésében? És pont azért, mert ő fontos neked… Ha nem lenne fontos az illető, nem érdekelne… De miért nem veszi észre magát?! Hányszor beszéltetek már erről?! Vagy komolyan beszélni kell egy ilyen egyértelmű helyzetről?!…
Ismerős, ugye? Gyertek, teremtsünk együtt olyan helyzeteket a tapasztalati tanulás, és a közös élményeink segítségével, amik előhozzák az olyan érzelmeket, amikkel szeretnénk megbírkózni, ahol érdemes a mélyére ásni, mire is lett volna szükségünk, mit várunk másoktól, mit magunktól. Az erőszakmentes kommunikáció segítségével egy olyan megközelítést és egyben egyszerű eszközt kapunk a kezünkbe, ami közelebb hoz saját magadhoz, a kapcsolataidhoz és segít megküzdeni a nehezebb kommunikációs szituációkkal. Semmi mellébeszélés, sok akció, valós témák és helyzetek, önismereti tapogatózás.
Egészségfejlesztés és Bekerüléstámogatás, ráadásul középiskolásoknak.
2017. óta dolgozunk Balassagyarmaton 5 középiskolával együttműködésben azon, hogy a 9-10. évfolyamos diákok egészségmagatartását fejlesszük és változtassunk, illetve változást indítsunk el, az őket érintő legfőbb témákban (pl.: dohányzás, étkezés, alkohol, drog, felelős családtervezés) Majd ezután, jön a pályaválasztás kérdése. Nem könnyű, eldönteni, meghatározni ki vagyok és mit akarak, főleg a folyamatos nyomás hatására. Bekerülés támogató programunk a 11-12. évfolyamos korosztályt támogatja. A program célja, hogy a fiatalok tisztában legyenek saját képességeikkel és lehetőségeikkel, hogy tudatosabb, jobban átgondolt döntéseket tudjanak hozni jövőjükkel és a további tanulmányaikkal kapcsolatban.
Egy önkéntesekből álló csapattal dolgozunk kortárs oktatói szemléletben, az élménypedagógia módszerével.
A workshopon saját élményen keresztül mutatjuk be programunk legmeghatározóbb elemeit és osztjuk meg tapasztalatinkat a fiatalokkal való munkában az egészségfejlesztés és a Bekerüléstámogatás területén.
Az Outward Bound Románia az EU által finanszírozott, a nemzetközi Tőlünk Nektek- Form Us to You International elnevezésű projekt egyik résztvevő szervezete. 4 szakaszból álló programot szerveztünk az erdélyi hátrányos helyzetű fiatalok számára (a Máltai Szeretetszolgálat együttműködésével) annak érdekében, hogy a megszerzett élmények hosszú távú hatást gyakoroljanak a roma települések helyi közösségeire és motiváljuk, bátorítsuk az érintett roma településeket. az ott élő fiatalokat hogy önkéntes munkával teremtsenek értéket. Ez a program volt az első személyes tapasztalatunk az Élményakadémia által kidolgozott „Tőlünk Nektek” programtípus kapcsán. A program végrehajtása során számos személyes és szakmai kihívást kellett leküzdenünk, és alkalmazkodnunk kellett a váratlan helyzetekhez. Hisszük, hogy sok más ifjúsági munka területén dolgozó szakértő hasonló tapasztalatokkal rendelkezik és nekünk is van néhány elképzelésünk az oktatók jólétének támogatásáról. Szeretettel hívunk meg egy olyan workshopba, ahol támogathatjuk egymást a témával kapcsolatos bevált gyakorlatok megosztásával és kipróbálhatunk néhány új tevékenységet, amely támogatja a jólétünket.
Izgulsz a tréningek előtt? Nem erősséged az improvizáció? Szeretnél különböző szerepmintákat kipróbálni csoportvezetőként? Szeretnéd, ha célcsoportod hamarabb feloldódna és önfeledten tudna részt venni a programodon, de kívűl esik a komfort-zónádon a zene és a bolondozás?
Gyere és próbáld ki magad ebben a játékos és mozgással teli 90 percben, ahol ér túlzásba esni, elrontani, nemet és igent mondani, kiengedni a hangodat és rengeteget nevetni.